چگونه بهتر ریاضی بخوانیم

چگونه بهتر ریاضی بخوانیم 

چگونه ریاضی رو بهتر بخونیم؟

بیشتر افراد ریاضی رو همانطوری مطالعه می‌کنند که تاریخ یا سایر دروس حفظی رو می‌خونند. یعنی روش مطالعه شان در این درس صرفا روشی حفظی است

 بازديد : 8  زمان مطالعه 1 دقیقه  چاپ

چگونه ریاضی رو بهتر بخونیم؟

بیشتر افراد ریاضی رو همانطوری مطالعه می کنند که تاریخ یا سایر دروس حفظی رو می خونند. یعنی روش مطالعه شان در این درس صرفا روشی حفظی است. اگرچه حفظ کردن فرمول ها مهم است، اما بهترین روش یادگیری آنها، استفاده و به کار بردن آنهاست. راه کار های زیر به شما کمک می کند تا این درس را بهتر و راحت تر یاد بگیرید:

دقت و توجه در کلاس

در کلاس خوب گوش کنید و همه توجه تون رو به معلم بدهید. ریاضی به علت داشتن معادلات و حل مسائل، عینی تر از سایر درس هاست. مثال ها و نکته هایی رو که معلم تو کلاس مثال میزنه در دفتری یادداشت کنید. با این کار شما می توانید هر موقع که خواستید به نکات دسترسی داشته باشید. اگر ابهامی در حین درس دادن معلم برایتان پیش آمد، از او بپرسید و اجازه ندهید سوالات در ذهن شما انباشته شوند و همینطور بدون پاسخ بمانند.

تمام متن درس را بخونید

در متن کتاب های ریاضی فرمول هایی وجود داره که یادگیری اونها برای حل سوالات ضروریه. برای اینکه فرمول هارو فراموش نکنید، بهتره که اونها رو تو یک دفترچه بنویسید و هر از چند گاهی اونها رو مرور کنید.

مسئله هایی را که معلم برای تمرین به شما می دهد حل کنید

بیشتر سوال های امتحانی خیلی شبیه به مسائلی هستند که معلم ها برای تکلیف در خانه در نظر می گیرند. حتی گاهی اوقات این مسئله ها دقیقا سوال های امتحانی هستند. علاوه بر حل این مسائل، تا اونجایی که میتونید مسائل متفاوت و مختلفی حل کنید و زیاد تمرین کنید تا با مسئله های مختلف در اون موضوع آشنا بشید و مطالب تو ذهنتون تثبیت بشه.

به صورت گروهی درس بخونید

افراد مختلف مسئله هارو با دیدهای مختلفی می بینند. چیزی که برای شما سخت به نظر میرسه، ممکنه برای یه نفر دیگه خیلی آسون باشه. داشتن جنبه های فکری مختلف در حل یک مسئله میتونه به شما کمک کنه که بهتر درکش کنید.

برگرفته از سایت کانون 

http://www.kanoon.ir/Article/258230/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D9%86%DB%8C%D9%85